Kapat
(0) Adet Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
KATEGORİLER
  Filtreler
  Tercihler
  Arama

  Çaykur


  Çaykur


  Çay tüm dünyada suyun ardından en fazla tüketilen içecek konumundadır. Dünya ülkeleri arasında ise bu içeceğin en fazla tüketildiği ülke, Türkiye’dir. Toplum olarak her gün güne başlarken kahvaltıyı dahi aksatsak içeceğimizi aksatmayız. Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde ve diğer bütün yaşam alanlarında vazgeçilmez bir tercih olur. Sadece bir içecek olmanın ötesinde derin anlamlara da sahiptir. Misafire ikram için tercih edilen ilk içecek çay olmakta, özellikle ofislerde, iş yerlerinde bir taraftan çalışanların zinde kalmaları için mesai boyu tüketilirken diğer taraftan gelen misafirlere ikramlık olarak kullanılır. Ülkemizde Karadeniz bölgesinde yetişen bu içeceğin bitki çeşitli işletmeler tarafından işlenir ve tüketime hazır hale getirilir. Çaykur bir kamu kurumu olarak 1983 yılından bu yana gerek Türkiye halkının gerekse ihracat yaptığı ülkelerin ihtiyacını karşılamaktadır. İlk günden bu yana ambalajından ürün çeşitliliğine kadar pek çok alanda yeniliklere öncülük etmekte, halkın daha iyi çay deneyimi yaşamasına vesile olmaktadır.

  Çaykur Çay Çeşitleri

  Sizler için Çaykur markasının piyasaya sürmüş olduğu bütün ürünleri sayfamıza taşıyoruz. Bulunduğunuz her ortamda bu lezzeti tatmanıza yardımcı olmayı hedefliyoruz. Yine sadece lezzetini değil, faydalarını da almanıza destek oluyoruz. Bu içecek insan sağlığı için pek çok fayda ihtiva eder. Kalp sağlığına faydalı olan flavonoid adlı bir antioksidan içerir. Düzenli olarak tüketildiği taktirde yüksek tansiyonu, kolesterolü engeller. Trigliserit seviyeleriniz azaltır. Obezite ve kalp hastalıkları risklerinin azaltılmasına yardımcı olur. Kan şekeri seviyelerini yüzde 18 oranında azaltır. Günde üç bardak içmek kalp hastalıklarının gelişimini yüzde 11’e kadar düşürür. Bitkinin içeriğinde yer alan polifoneller bağırsaklarda iyi bakterilerin gelişimini desteklerken kötü bakterileri engeller. Sağlıklı bir bağırsak dengesine yardımcı olur. Zararlı maddeleri öldürerek sindirim sisteminin iç yüzeyini onarmaya, bağırsak bakterilerini yok etmeye, bağışıklığı arttırmaya yardımcı olur. Bu içeceği düzenli tüketimde bir diğer faydası inme riskini azaltmasıdır. Araştırmalara göre günde üç-dört bardak içen kişilerde içmeyenlere nazaran inme riski yüzde 32 daha fazla olmaktadır. Yine kan şeri seviyesinin düşürülmesine, kanser hücrelerinin azaltılmasına, odaklanmayı arttırmaya da faydalı olmaktadır.

  Çaykur Çay Fiyatları

  Çaykur pek farklı ürün çeşidine sahiptir. Organik Hemşin çayı, Tirebolu çayı, altınbaş çay, çay çiçeği çayı, bardak poşet çay, filiz çay, turist çayı, kamelya çayı, tiryaki çayı gibi alternatifleri bulabilirsiniz. Dökme, poşet, demlik gibi çeşitler arasında seçim yapabilirsiniz. Dilediğiniz farklı gramajlarda ihtiyacınıza, damak zevkinize göre sipariş verebilirsiniz.
  Olarak görüntüle Izgara Liste
  Sırala

  Çaykur Bardak Poşet Çay 2 gr 100 lü

  CY031
  32,90 ₺ KDV Dahil 32,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur EDT Kamelya Çayı Dökme 1000 gr

  CY006
  49,90 ₺ KDV Dahil 49,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur EDT Rize Turist Çayı Dökme 1000 gr

  CY010
  48,89 ₺ KDV Dahil 48,89 ₺ KDV Dahil

  Çaykur Filiz Çayı Dökme 1000 gr

  CY014
  52,90 ₺ KDV Dahil 52,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur Rize Turist Çayı Dökme 2000 gr

  CY020
  93,90 ₺ KDV Dahil 93,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur Tiryaki Çayı Dökme 2000 gr

  CY047
  92,90 ₺ KDV Dahil 92,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur Tiryaki Çayı Dökme 5000 gr

  CY003
  224,90 ₺ KDV Dahil 224,90 ₺ KDV Dahil

  Çaykur