0
Biancaffe Intenso Çekirdek Kahve 1 Kg
Julius Meinl Jubilaum Çekirdek Kahve 500 gr
Julius Meinl President Çekirdek Kahve 500 gr
Nescafe Superiore Çekirdek Kahve 1000 gr

Çekirdek Kahveler

Nitelikli Çekirdek Kahve Çeşitleri

Hepimiz duymuşuzdur “bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır.” sözünü, işte o sözde geçen kahve aslında çekirdek kahvedir. Çekirdek kahvenin su veya sütle karıştırılmasıyla ortaya çıkan enfes tat vazgeçilmez bir içecek olmasını sağlamıştır. Kahve, dünyanın sıcak ve tropikal iklimli bölgelerinde yetişen bir bitkidir ve birçok çeşidi vardır. Fakat tümü dört ana çekirdeğin çeşitli değişimlere uğramış halidir.

Nitelikli çekirdek kahve çeşitleri Arabica, Robusta, Liberica ve Excelsa başlıca dört çekirdeği oluşturmaktadır. En sık Arabica ve Robusta çekirdek kahveleri tercih edilmektedir. Arabica sınıfı kahveler dünya kahve üretiminin 2/3 ‘e yakın bir kısmını karşılamaktadır. Ana vatanı Etiyopyadır. Türk kahvesinin ve Güney Amerika ‘dan gelen filtre kahvenin de çekirdeğinin kökenidir.

En iyi çekirdek kahve olan Arabica, hemen hemen hepimizin evine girmeyi başarmıştır. Yoğun şekilde bakım ve ilaçlama gerektirdiğinden diğer kahve çeşitlerinden daha pahalıdır. Robusta’ ya oranla daha az asidik olması sebebiyle aroması yüksek ve içmesi keyiflidir. Robusta kahveler, kahve çeşitleri arasında en yaygın üretilen kahve çeşidi olmasından dolayı dünya kahve üretiminin 1/3’lük kısmını karşılamaktadır. Üretimi Arabica ’ ya göre çok daha kolaydır bu yüzden maliyeti çok daha düşüktür. En belirgin özelliği her koşula dayanıklı olmasıdır. Daha çok espresso ve hazır kahvelerin hazırlanılmasında kullanılmaktadır. Kafein oranı Arabica’nın 1 buçuk katı olması sebebiyle daha güçlü bir kahve çeşididir. Diğer kahvelere göre daha uygun fiyatta olması en çok tercih edilme sebebidir. Liberica kahve çeşitleri arasında oldukça az bilinmektedir. Filipinler’de belirli küçük bir bölgede yetiştirilen Liberica diğer kahve çekirdeklerine göre daha iri tanelidir. Oldukça az üretilmesi ve kalitesinin düşük olması sebebiyle ticareti çok azdır. Granül kahve yapımında kullanılır. Excelsa Liberica’ nın bir alt türüdür. Tadının daha farklı olması sebebiyle ayrı bir tür olarak kabul edilmektedir. Büyük çoğunluğu Güneydoğu Asya’da yetişmekte olan Excelsa’nın aroması çok yoğun olduğu için kahvelerin aromalarını güçlendirmek amacıyla kullanılır. Tadına doyamadığımız çekirdek kahvelerin vücudumuz için pek çok yararı da bulunmaktadır. Yararları şunlardır:

• İçinde kafein bulundurması sebebiyle daha az yorgun hissetmemizi ve enerji seviyemizin artmasına yardımcı olur.

• Kafein sebebiyle yağ yakımını arttırıp metabolizma hızını arttırma özelliği vardır.

• Fiziksel performansı %11-12 oranında arttırır.

• Depresyon riskini azaltır.

• Riboflavin, pantotentik asit, manganez, potasyum, magnezyum, niasin gibi önemli vitamin ve minarelleri bulundurur.

• Güçlü antioksidanlar bakımından zengindir.

• Cildi güzelleştirir. Kahve çekirdeği her zevke göre farklı şekilde tüketilebilir.

Ülkeler ve kültürlere göre pek çok kahve öğütme teknikleri vardır. En çok Drip, Chemex, French Press, Moka Pot ve Türk Kahvesi şeklinde tüketilmektedir.

Kahve Çekirdeği Nereden Alınır?

Çeşit çeşit kahve çekirdeklerini kaliteli müşteri hizmetleriyle buluşturan sitemizden kahve çekirdeğinizi temin edebilirsiniz. Kahve çekirdeği nereden alınır? Aradığım markayı nereden bulabilirim? Güvenilir kahve çekirdeği nereden sipariş edilir? Gibi sorularınız için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı kolay ve güvenilir şekilde temin edebilmeniz için buradayız.

Dünya’nın dört bir tarafından alınıp sizlere sunduğumuz çekirdek kahvelerimizle, damaklarınızda hazzı yaşamanızı sağlıyoruz. Sizler için daima yenilikleri takip ederek en yeni ve en güzel kahve çekirdeklerini sunmaya devam ediyoruz. Online çekirdek kahve çeşitlerimizle aradığınız doyulmaz tatlara ulaşmanız artık çok kolay. Tek tıkla siparişinizi kısa sürede ve güvenilir şekilde sizlere ulaştırıyoruz. En iyi çekirdek kahve markaları’nı sizlerle buluşturarak kahve keyfinizi ikiye katlıyoruz. Kaliteli kahvelerimiz eşliğinde sevdiklerinizle keyifli vakit geçireceğiniz ortamlar oluşturuyoruz.