0
Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 500 gr
Tchibo Café Classic Mild Filtre Kahve 500 Gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 gr
Kimbo Aroma Classico Filtre Kahve 250 Gr
Tchibo Feine Milde Filtre Kahve 2x250gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 Gr 24'lü
Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 500 Gr 5'li
Nescafe Forte Filtre Kahve 500 gr
Nescafe Grande Filtre Kahve 500 gr
Jacobs Selection Filtre Kahve 250 gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 4 x 500 Gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 250gr 2Paket
Jacobs Monarch Filtre Kahve 250gr 4 Paket
Kahve Dünyası Filtre Kahve 250 gr
Julius Meinl President Filtre Kahve 250 gr
Bikaldi Filtre Kahve 400 gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 2 X 500 Gr 4'lü Set
Julius Meinl jubilaum Filtre Kahve 250gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 250 gr
Jacobs Monarch Filtre Kahve 2 x 500 Gr

Filtre Kahve Çeşitleri ve Fiyatları

Kahve tutkunlarının gözdesi olan filtre kahve çeşitleri, binlerce çekirdekten gelen lezzetiyle içecek deneyimini zenginleştiriyor. Kendine has demleme tekniği olan filtre kahvenin tadındaki yoğunluk, bu içeceği ilk defa deneyenlere farklı gelebiliyor. Ancak sağlığa iyi gelen filtre kahvenin yararları son derece fazla! Sıcak, soğuk veya buzlu tüketilebilen bu ürün, yeni tatlarla buluşmak isteyen herkes için ideal! Aktüel Express’te yer alan farklı markaların çeşitli lezzet seçeneklerini inceleyebilir, damak zevkinize ve bütçenize en uygun olan filtre kahveyi satın alabilirsiniz.   


Filtre Kahve Nedir?

Filtre kahve, günümüzde hemen her yerde yetiştirilen çeşitli kahve çekirdeklerinden elde edilen bir içecek türü olarak biliniyor. Kahve çekirdeklerinin kökeni 14. yüzyıla dayanıyor ve her bir çekirdek, özel gübreleme teknikleriyle yetiştiriliyor. Filtre kahve, uyanık kalmak için çeşitli yöntemlere başvuran Etiyopyalı Sufi Şeyhi Şazili’nin keşfi sonucu ortaya çıkıyor. Demlenerek hazırlanan ve süzülerek içilen filtre kahve çeşitleri; kahvaltı öncesi, öğle yemeği sonrası ya da ara öğün olarak tüketilebiliyor. Zihin açıcı özellikleriyle öne çıkan filtre kahve tüketimi için günlük en az 2 fincan öneriliyor.  


Filtre Kahve Çeşitleri

Filtre kahve tutkunlarının içecek deneyimlerini maksimize eden Aktüel Express, en ünlü markaların taze ve kaliteli çekirdeklerinden hazırlanan kahveleriyle buluşmanızı mümkün kılıyor. Bikaldi, Julius Meinl,  Kahve Dünyası, Jacobs, Kimbo, Nescafe, Mehmet Efendi, Tchibo gibi tanınmış markaların ürünlerinin yer aldığı filtre kahve çeşitleri tüketicilerini bekliyor. Yoğun ve sert, orta yumuşak ve az kavrulmuş gibi birbirinden farklı tat profillerine sahip olan filtre kahveler, en iyi filtre kahve markası seçenekleriyle tüketicilerine eşsiz bir deneyim vadediyor. 

Kahve deneyimini zenginleştirmek amacıyla en iyi filtre kahve seçeneklerine bünyesinden yer veren Aktüel Express'i ziyaret edebilir, hazır kahveler arasından dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.


Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Doğal ve orijinal bir tat elde etmek istiyorsanız, filtre kahve yapımı için özen göstermelisiniz. Demleme yapacağınız zaman, kremamsı bir kıvam ve belirgin bir lezzet oluşturmak için demlik kullanabilirsiniz. Filtre kahve yapmak için ilk olarak, istediğiniz miktarda kahveyi seçtiğiniz filtre kâğıdına yerleştirmeli ve demliğin içine koymalısınız. Daha sonra üzerine kaynar su eklemeli ve belirli bir süre demlenmeye bırakmalısınız. Demleme süresini damak tadınıza göre belirlemeniz faydalı olacaktır. Hazırladığınız kahvenin 1-2 dakika soğumasını bekledikten sonra fincanınıza ekleyip keyifli bir içecek deneyimi yaşayabilirsiniz. Birbirinden lezzetli filtre ve kapsül kahveler için Aktüel Express’i ziyaret etmeyi unutmayın!


Filtre Kahve Kağıdı Nedir?

Demleme sürecinde kullanımına ihtiyaç duyulan filtre kahve kağıdı, özel bir içecek hazırlama malzemesidir. Düz ya da konik tasarımlarda karşımıza çıkan kahve demleme kağıtları, demlik içine yerleştiriliyor ve suyun geçtiği ancak posanın kahvenin içine karışmadığı bir ortam yaratıyor. Neticede filtre kahve demlenirken istenmeyen tortuların fincana geçmesi önlenmiş oluyor. Tüketilecek filtre kahve çeşitleri için belirgin bir tat elde etmeyi kolaylaştıran kahve kağıdı genellikle tek kullanımlık oluyor ve demleme işleminin ardından atılabiliyor.  


Filtre Kahve Fiyatları

Çeşitli aromalara ve paket boyutlarına göre filtre kahve fiyatları, uygun aralıklarda satışa sunuluyor. Günlük tüketim için genellikle büyük paketler, özel ve acil anlar için ise daha küçük paketleri tercih edebilirsiniz. Özel içeriklerle üretilen filtre kahve çeşitleri, paketlerinde hava almadıkları için bayatlamaya, bozulmaya ya da nem tutmaya karşı dirençli oluyor. Ve neticede uzun süre tazeliği korunmuş oluyor.

Filtre kahveyi kendi paketlerinde saklayabileceğiniz gibi, cam ya da ahşap kavanozlara ilave ederek de muhafaza edebilirsiniz. Damak zevkinize göre tercih edeceğiniz filtre kahvelerin fiyatları, paket boyutlarına ve kahvenin özelliklerine göre belirleniyor. Gün geçtikçe daha fazla talep gören filtre kahvenin fiyat etiketleri; lezzet, koku ve çeşitli aromalara göre artabiliyor ya da azalabiliyor.


Filtre Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Filtre kahvenin doğal kafein içeriği, beyin fonksiyonlarını hızlandırdığı için enerji ve odaklanma artışı sağlıyor. Yağ yakımını destekleyen bu içecek, kilo kontrolüne yardımcı olabiliyor. Kandaki şeker seviyelerinin dengelenmesini kolaylaştıran filtre kahve çeşitleri, Alzheimer gibi hastalıkları önlüyor. Düzenli tüketimi karaciğer sağlığının desteklenmesine ve depresyon riskinin azalmasına katkıda bulunuyor.

Antioksidanlar açısından zengin olan filtre kahve faydaları arasında yer alan kalp sağlığına olan katkı büyük önem taşıyor. İdrar yolu enfeksiyonlarını önleyen kahve, vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını mümkün kılıyor ve aynı zamanda dopamin salgısını teşvik ediyor. Parkinson hastalığını önlemede etkili olabilen filtre kahve, düzenli ve doğru miktarlarda tüketildiğinde faydalarını en iyi şekilde hissettiriyor. 


Filtre Kahve Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde demleme yapmak için filtre kahve çeşitleri için satılan bir sete sahip olmanız gerekiyor. Edineceğiniz bu set, genellikle bir demlik ve filtre kağıtlarını kapsıyor. Kahve çekirdeklerinin uygun bir şekilde öğütülmüş olmasına da ekstra dikkat etmelisiniz. Çünkü doğru öğütme derecesi, kahvenin lezzetini ve aroma profilini önemli ölçüde etkiliyor. Demleme yaparken kullanacağınız kaynar suyun en az 95 derece sıcaklıkta olması son derece mühim! Ayarlayacağınız bu sıcaklık, kahvenin optimum demlenme sürecini sağlama açısından büyük katkı sağlıyor ve istenen tat profiline ulaşmak kolaylaşıyor.   


Filtre Kahve Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercih edeceğiniz filtre kahvenin taze olması, dikkat etmeniz gereken ilk nokta olabilir! Taze kavrulmuş çekirdeklerden yapılan filtre kahve çeşitleri, daha zengin bir aroma ve lezzet tadımını mümkün kılacaktır. Kahve çekirdeklerinin kalitesi de son derece mühim! İyi bir filtre kahve deneyimi edinmek istiyorsanız, kaliteli çekirdekler seçmeye özen göstermelisiniz. Paket üzerinde çekirdek türü ve kökeni gibi bilgilerin bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Farklı kahve çeşitlerini denemek isteyenler için çeşitli aroma seçenekleri sunan markaları tercih etmek fayda sağlayabilir.


Filtre Kahve İle Türk Kahvesi Arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel bir yöntemle hazırlanan türk kahvesi, her bir fincan için özel bir ölçüm kullanmayı gerektiriyor. Pişirme esnasında kahvenin üst kısmında oluşan köpük alınıyor ve fincanlara ekleniyor. Türk kahvesi genellikle sıcak olarak içiliyor ve köpüklü yapısıyla öne çıkıyor. Filtre kahve ise daha modern bir demleme yöntemi gerektiriyor ve köpüğü alınmıyor. Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin üzerinden sıcak suyun süzülmesiyle hazırlanmış oluyor. Kahve tutkunlarının gözdesi olan filtre kahve çeşitleri, soğuk olarak da tüketilebiliyor.


Filtre Kahve Kaç Kalori?

Bir orta boy fincan filtre kahvede yaklaşık 2 kalori bulunuyor. Şekersiz ve büyük boy bir fincanda söz konusu miktar 3 kaloriye yükseliyor. Son derece düşük olan bu kalori miktarları kilo alımı endişesini ortadan kaldırıyor. Ancak filtre kahveye süt ve şeker ilave edilmesi halinde, eklenen bu bileşenlerin içeriğinde yer alan kaloriler, kahveyle birlikte artıyor. Daha az kalori için sade içmeyi düşünebilirsiniz.


Filtre Kahve Kaç Dakikada Demlenir?

Lezzetli bir içecek deneyimi için filtre kahve demleme sürecinde French Press kullanmayı düşünebilirsiniz. Sıcak su ve öğütülmüş kahveyi French Press'e yerleştirerek ortalama 4-5 dakika bekledikten sonra bastırma butonunu indirebilirsiniz. Bu işlemle kahve çekirdeklerinin aroması suya karışıyor ve demlenmiş leziz kahveyi fincanınıza ilave edebiliyorsunuz.


Filtre Kahve Çeşitleri Aktüel Express'te!

Aktüel Express’te özenle seçilen ve satışa sunulan filtre kahve çeşitleri, her damak zevkine yanıt veriyor! Aradığınız yoğun ve kremamsı bir kıvam mı, yoksa meyvemsi ve hafif tatlar mı? Cevabınız hangisi olursa olsun, Aktüel Express'te bulmak mümkün! Keyifli bir kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız, favori filtre kahvenizi seçmek için hemen Aktüel Express’i ziyaret edin!