Kapat
(0) Adet Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
KATEGORİLER
  Filtreler
  Tercihler
  Arama

  Üyelik Sözleşmesi

  AKTUELEXPRESS.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

   

  1.         TARAFLAR

  Bir tarafta SATICI sıfatı ile Huzur Mah. Menderes Cad.No:30 Seyrantepe/İstanbul adresinde mukim www.aktuelexpress.com internet sitesinin faaliyetleri yürüten Aktüel Ofis Malzemeleri Paz.Tic.A.Ş. ile diğer tarafta ÜYE sıfatı ile www.aktuelexpress.com alan adından yayın yapan Aktüel Ofis’e ait olan e-ticaret sitesine üye olarak ya da olmayarak alışveriş yapan kişiler bulunmakta olup taraflar arasında üyelik için satış sözleşmesi akdedilmiştir.

   

  2.         TANIMLAR

  Alıcı: Söz konusu platformdan ürün ve/veya hizmet satın alan gerçek ve/veya tüzel kişileri ifade eder.

  Gizlilik Politikası ve Veri Koruma Bildirimi: Üyelere ilişkin olarak, platformun kullanılması sebebiyle iletilmiş olan kişisel verilerin, Aktüel Ofis Malzemeleri Paz.Tic.A.Ş. nezdinde hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı hususlarının da dahil olduğu, kişisel verilere ve çerez kullanımına ilişkin genel gizlilik politikasıdır.

  Hizmetler: Üyelerin söz konusu Üyelik sözleşmesi içerisinde tanımlanmış olan iş ve işlemlerini sağlamak amacıyla Aktüel Ofis Paz. Tic. A.Ş. tarafından oluşturulan sistemler bütünüdür.

  Satıcı: Söz konusu platform üzerinden üye olan kimselere çeşitli ürün ve/veya hizmetleri satışa arz eden gerçek/tüzel kişiyi ifade etmektedir.

   

  3.        KONU

  İş bu sözleşmenin konusu, SATICIYA ait www.aktuelexpress.com web sitesinden elektronik ortamda ÜYELİK işlemlerinin yapılması ve site kullanım koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. www.aktuelexpress.com internet sitesinin kullanım koşullarını Aktüel Ofis Malzemeleri Paz.Tic.A.Ş her zaman tek taraflı olarak belirleme hakkına sahiptir.

   

  4.     GENEL HÜKÜMLER

  4.1.
   ÜYE söz konusu işlemleri sırasında beyan ettiği bilgilerin doğruluğundan, kendisine verilen şifre ve kullanıcı bilgilerinin korunmasından sorumludur. Site üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan SATICI sorumlu değildir.

  4.2. ÜYE site içindeki ve üyelik sözleşmesinin eki sayılan tüm hükümleri okumuş ve incelemiştir. ÜYE söz konusu beyan ettiği tüm bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgileri hür iradesi ile beyan ettiğini, bilgilerin yanlış çıkması durumunda SATICININ herhangi bir sorumluluğunun olmadığını kabul ve beyan eder.

  4.3. ÜYE 18 yaşından büyük olduğunu beyan eder. Üye olmak isteyen kullanıcıların 18 yaşını doldurmuş olması şartı aranacaktır.

  4.4. ÜYE platformu aşağıda sayılan hususlar başta olmak suretiyle ilgili yasal mevzuat hükümlerine ve ahlaka aykırı bir biçimde kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.  Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ÜYE sorumlu olacaktır.

  Web sitesi üzerinden herhangi bir kişi adına veri tabanı veya rehber yaratmak kontrol etmek , güncellemek veya değiştirmek maksadıyla kullanımı ; web sitesinin bozmak veya değiştirmek amacıyla ters mühendislik kullanılması ; yorum bölümünde konusu suç teşkil edecek İnternet sitesindeki kurallara, yürürlükteki mevzuata veya uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, reklam ve/veya pazarlama içerikli, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına aykırı, fikri ve sınai haklara aykırı, haksız rekabet yaratan ve/veya benzer herhangi bir içeriğin paylaşımda bulunulması.

  4.5. Aktüel Ofis, Üye ile Üye'nin kayıt olurken bildirmiş olduğu elektronik posta adresi vasıtasıyla veya telefon numarasına arama yapmak ve SMS göndermek suretiyle iletişim kuracaktır. Üye, elektronik posta adresini ve telefon numarasını güncel tutmakla yükümlüdür.

  4.6. Sistemde meydana gelen hata veya yazım yanlışlarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından, bağlantı hatalarından SATICI sorumlu değildir.

  4.7. Ürün bedeline kargo ücreti ve diğer hizmetler dahil değildir. Kredi veya nakit kartlar ile yapılan işlemlerde bankaların almış oldukları her nevi ücret ve diğer masraflardan yapacakları kesintilerden SATICI sorumlu değildir.

  4.8. SATICI, ürünü eksiksiz teslim etmek ile sorumludur. ÜYE ürünün kendisine teslimi sırasında ürünü muayene etmek ve eksik, hasarlı olması durumunda kargo yetkilisi ile birlikte tutanak tutturmak zorundadır. Aksi durumda ürün hasarsız ve kusursuz bir biçimde teslim edilmiş sayılır.

  4.9. SATICI, sözleşme konusu ürünü tedarik etmesi imkânsızlaşması halinde tek taraflı olarak siparişi iptal edebilir.

  4.10. Sözleşme konusu ürünün stokta bulunmadığı hallerde SATICI, ÜYEYİ haberdar ederek ve ÜYE tarafından ödenen bedelleri ödeyerek ürünü teslim etmeme hakkına sahiptir.

  4.11. aktuelexpress.com ’da üyelerin kredi kartı bilgileri sistemde temel olarak kayıtlı tutulmamaktadır.

  4.12. ÜYE söz konusu alışverişi kredi kartı veya nakit kart ile yapması durumunda bu kartın kullanımından doğan tüm sorumluluk kendisine aittir. SATICI gerek gördüğü durumlarda kimlik doğrulamasını isteyebilir. Bu durumda ÜYE kimliğini doğrulamaz veya işlem yapılan kredi kartı hamili olduğu tespit edilemez ise SATICI yapılan işlemi iptal edebilir. Bu durumda ÜYE’nin herhangi bir talebi olamaz.

  4.13. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle mal tesliminde gecikmesi durumunda söz konusu bu süreler teslim sürelerine eklenebilir. ÜYE mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile meydana gelen gecikmeden SATICIYI sorumlu tutamaz.

  4.14. Kredi kartı ile yapılan satışlarda iade talebi bulunması halinde, nakit iade yapılamaz. Bu durumda iade kullanılan kredi kartına göre banka üzerinden yapılır.

  4.16. www.aktuelexpress.com tüm mülkiyeti ve fikri ve sınai hakları SATICIYA aittir. SATICI sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme ve ÜYENİN üyeliğini iptal etme hakkını saklı tutar.

  4.17. ÜYE nin www.aktuelexpress.com sitesinin kullanımından dolayı doğan herhangi bir zarar veya nedenle tazminat talep etme hakkı olmadığını beyan ve kabul eder.

  4.18. KDV, bandrol veya diğer vergilerdeki değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler fiyatlara aynen yansıtılacaktır.

   

  5.         GÜVENLİK

  5.1. aktuelexpress.com güvenlik konusunda son derece titiz davranmaktadır platform, 24 saat denetlenmektedir. aktuelexpress.com’da kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altında tutulmaktadır.

  5.2. Üye verilerinin aktuelexpress.com’un ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan aktuelexpress.com hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

  5.3. SATICI, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm vs. dahi olsa sorumlu değildir.

  5.4. Aktüel Ofis, Üye'nin Platform da sunulan Hizmetler'den yararlanabilmek için Platform üzerinden kendisine sağladığı kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil her türlü mevzuata uygun bir şekilde işlenmesine, güvenliğinin sağlanmasına ve korunmasına önem vermektedir. Aktüel Ofis, bu kapsamda Üye'nin sağladığı kişisel veriler internet sitesinde mevcut olan Gizlilik Politikası'na uygun olarak toplamakta, kullanmakta, aktarmakta ve diğer şekillerde işleyebilmektedir. Gizlilik Politikası, işbu Üyelik Sözleşmesi'nin ayrılmaz bir parçasıdır.

  5.5. Üye, Hizmetler'den faydalanarak ve/veya bir hesap oluşturarak Gizlilik Politikası'nda belirlendiği şekilde kişisel verilerinin toplanmasına, kullanılmasına, aktarılmasına ve diğer şekillerde işlenmesine açık bir şekilde ve özgür iradesiyle rıza göstermektedir. Kişisel verinin kullanılması ile ilgili koşullar ve bu konudaki haklarınızla ilgili olarak daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

  5.6. Üye, kişisel verilerinin bilgilerinin Aktüel Ofis tarafından bu şekilde kullanımına ve saklanmasına rıza gösterdiğini kabul ve beyan eder. Aktüel Ofis söz konusu kişisel verilerin 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Mad. 12 uyarınca güvenli şekilde saklanması, yetkisiz erişimlerin ve hukuka aykırı veri işlemelerin önlenmesi için gereken her türlü tedbiri alacaktır. Üye kişisel verileri üzerinde 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Mad. 11 uyarınca sahip olduğu hakları kullanma ve bu verilerinde dilediği zaman değişiklik veya güncelleme yapma hakkına sahiptir.


  6.         SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

  Aktüel Ofis
  tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, işbu Üyelik Sözleşmesi'ni ve Platform’da yer alan Gizlilik Politikası da dahil her türlü politikayı, hüküm ve şartı uygun göreceği herhangi bir zamanda, yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla Platform’da ilan ederek tek taraflı olarak değiştirebilir. İşbu Üyelik Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, Platform’da ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

   

   7.        SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE BÖLÜNEBİLİRLİĞİ

  İşbu Üyelik Sözleşmesi, konuya ilişkin olarak Taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır. İşbu Üyelik Sözleşmesi’nin herhangi bir hükmünün yetkili herhangi bir mahkeme, tahkim heyeti veya idari makam tarafından tümüyle veya kısmen geçersiz veya uygulanamaz olduğu veya makul olmadığına karar verilmesi halinde, söz konusu geçersizlik, uygulanamazlık veya makul olmama ölçüsünde işbu Üyelik Sözleşmesi bölünebilir olarak kabul edilecek ve diğer hükümler tümüyle yürürlükte kalmaya devam edecektir.

   
  8.         ZORLAYICI SEBEP

  Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

   
  9.         DELİLLER

  Üye, işbu Üyelik Sözleşmesi’nden doğabilecek ihtilaflarda Aktüel Ofis’in resmi defter ve ticari kayıtları ile Platform veri tabanında, sunucularında tutulan e-arşiv kayıtlarının, elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

   
  10.       YETKİLİ MAHKEME

  İşbu Üyelik Sözleşmesi münhasıran Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacaktır. İşbu Üyelik Sözleşmesi’nden kaynaklanan veya işbu Üyelik Sözleşmesi ile bağlantılı olan her türlü ihtilaf da, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

   
  11.       ONAY HÜKMÜ

  11 maddeden ibaret işbu Üyelik Sözleşmesi, Üye tarafından her bir hükmü okunarak ve bütünüyle anlaşılarak elektronik ortamda onaylanmak suretiyle, onaylandığı an itibariyle yürürlüğe girmiştir.

   

   

  < !-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->